Kaip išsirinkti patefoną?

Vieta: Bendros naujienos Data: Comment: 0 Hit: 789

Esate ne tik muzikos mylėtojas, tačiau taip pat norite jos klausytis per stilingą įrangą? Tokiu atveju Jūsų dėmesiui – patefonas

Kaip išsirinkti patefoną?

kaip issirinkti patefona

Esate ne tik muzikos mylėtojas, tačiau taip pat norite jos klausytis per stilingą įrangą? Tokiu atveju Jūsų dėmesiui – patefonas. Siejamas su XX amžiumi, tačiau itin mėgstamas ir šiais laikais. Ne tik džiugina nuostabiu garsu, tačiau taip pat ir puošia namus, džiugina regą bei ausis, galiausiai, prieinamas kiekvienam, kadangi šiuo metu patefonų pasiūla rinkoje yra gana plati.

Jeigu Jums kyla klausimas, kaip išsirinkti patefoną – esate ten, kur ir reikia. Aptarsime svarbiausius aspektus, kurie turėtų jums kiek sukonkretinti paieškas.

Rankinis ar automatinis?

Pirmiausia reikia nuspręsti dėl jums labiausiai tinkamo patefono tipo. Rankiniai yra pupuliariausias pasirinkimas šiai dienai dėl plataus asortimento, aukštos kokybės ir klasikinio dizaino. Rankinis patefonas yra pilnai valdomas ranka, t.y. tonarmas uždedamas/nuimamas nuo plokštelės rankiniu būdu, todėl reikalauja daugiau atidumo, tačiau leidžia pajusti tikrą patefono magiją bei mėgautis aukštesnės kokybės garsu. 

Tuo tarpu automatiniai patefonai yra paprasčiau valdomi, paleidimas vyksta vieno mygtuko paspaudimu, o baigus groti tonarmas grįžta į pradinę padėtį. Tačiau automatinis patefonas turi ir minusų. Analogiškos kokybės, kaip ir rankinis, jis bus šiek tiek brangesnis dėl papildomų mechanizmų, o taip pat automatika gali sukelti papildomas vibracijas, dėl ko garso kokybė gali kiek nukentėti. 

Taigi norint maksimaliai geros garso kokybės, visada rekomenduojame rinktis rankinį patefoną, tačiau ieškantiems patogumo ir tiems, kam patefonas daugiau atlieka interjero detalės funkciją, automatinis variantas taip pat puikiai tiks. 

Daugiau dėmesio gamintojui

Renkantis bet kokią įrangą verta kuo daugiau dėmesio skirti gamintojui. Taip pat verta paskaityti ir kitų žmonių komentarus, kurie dažniausiai sukonkretina paieškas. Ne visada jūsų bei kitų žmonių nuomonės sutaps, tačiau esame tikri, kad sistemingai ieškant galiausiai rasite tai, kas jums labiausiai tinka.

Šiai dienai, kai patefonai yra itin populiari prekė, atsiranda daug naujų gamintojų, tačiau nebūtinai siūlančių aukštos kokybės produkciją.

Iš patikrintų laiko ir nebrangių gamintojų galime rekomenduoti Audio-Technica, o ieškantiems aukštesnės klasės turime pasiūlyti austriškus Pro-ject bei vokiškus Reloop ir DUAL gamintojų patefonus.

Kainos niuansai

Kaip ir renkantis bet kokią įrangą,  daugelis pirmiausia daugiau dėmesio skiria kainai. Šiuo metu palyginti įkainius yra paprasta, kadangi pirkti galima patefonus internetu. Taip pat visada siūlome sekti akcijas, kurios leis įsigyti tai, kas jums labiausiai tinka, kur kas pigiau. 

Norint turėti kokybišką patefoną, mūsų nuomone, reikėtų skirti ne mažiau, nei 300€, o geresni, vidutinės klasės patefonai prasideda maždaug nuo 500€. Už tokią kainą jau galima turėti pakankamai neblogą patefoną, kuris suteiks aukštą garso kokybę, bus kokybiškai pagaminti bei leis ateityje jį tobulinti, pvz. pakeisti patefono galvutę į geresnę.

Stiliaus aspektai

Kadangi daugeliui žmonių patefonas yra svarbi interjero dalis – siūlome rinktis ir pagal dizainą ar spalvą. Šiuo metu pasiūla yra labai plati. Nors dažniausiai šis garso šaltinis dažniausiai siejamas su klasika, tačiau galima rasti ir gana moderniai atrodančiu, kurie traukia akis savo stiliumi bei kvepia elegancija.

Parametrai

Galiausiai, įvertinkite kuo daugiau parametrų. Geriausia dėl jų yra tartis su specialistais, kurie prekiauja tokia įranga. Esame tikri, kad profesionali konsultacija padės jums kur kas paprasčiau rasti tinkamą patefoną jūsų namams ir tuo pačiu Jūsų poreikiams.

  • Greitis (pagrindiniai, visuose patefonuose esantys greičiai yra 33 ir 45rpm, tačiau 7" dydžio plokštelėms reikalingas ir 78rpm greitis)
  • Jungčių tipai (dažniausiai patefonas jungiasi RCA jungtimis, tačiau aukštesnės klasės patefoniai šiai dienai turi ir balansinį garso išėjimą)
  • Phono korektorius. Integruotas phono korektorius leis patefoną prijungti prie bet kokios garso sistemos, kaip soundbar ar belaidė kolonėlė. Patefonui be phono korektoriaus bus reikalingas išorinis arba stiprintuve integruotas korektorius. Siekiant aukštesnės garso kokybės, visada rekomenduoje jungti išorinį phono korektorių.
  • USB išėjimas (norint persikelti vinile esančius įrašus į skaitmeninį formatą, patefone turi būti integruota USB jungtis)
  • Dirželinis ar direct drive (tiesioginė pavara)? Direct drive patefonai dažniausiai naudojami DJ sistemose dėl greitesnio įsisukimo, tačiau muzikos klausymui puikiai tinka dirželiniai patefonai. Taip pat, per dirželį perduodamos vibracijos iš motoro yra mažesnės, nei diską sukant tiesiogiai motorui. Tiesa, direct drive motoras dažniausiai suteikia geresnius "wow & flutter" parametrus (sukimosi greičio nuokrypiai).
  • Svoris. Patefonui nemažai įtakos turi svoris. Kadangi įrenginys itin jautrus vibracijoms, sunkesnis korpusas bei diskas bus atsparesnis išorinėms vibracijoms ir dėl to gars kokybė bus geresnė.

Patefonas leis Jums kasdien mėgautis pačia nuostabiausia muzika. Klausykite, patirkite, išgyvenkite. Esame tikri, kad tokiu atveju kasdieninis muzikos klausimas bus magiškas ir įtraukiantis. Esate to verti.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis