Kaip išsirinkti garso kolonėles?

Vieta: Bendros naujienos Data: Comment: 0 Hit: 380

Jūsų dėmesiui - trumpai aptariame, į ką verta atsižvelgti renkantis garso kolonėles.

Kaip išsirinkti garso kolonėles?

Jeigu esate tas žmogus, kuriam muzika kasdien yra labai svarbi – siūlome pasirūpinti tinkama įranga, kuri leis klausyti garsiausių pasaulio atlikėjų namuose taip kokybiškai, tarsi esate jų koncerte. Tam geriausiai pasitarnauja garso kolonėlės. Šiuo metu jų pasiūla rinkoje yra tokia plati, kad rinktis visada geriausia yra tariantis su specialistais.

Žemiau pateikiame svarbiausias gaires, kurios leis atsakyti į klausimą – kaip išsirinkti garso kolonėles namams.

Kam garso kolonėlės bus naudojamos?

Muzikos klausymui dažniausiai rekomenduojame rinktis kuo natūraliau skambančias kolonėles, kurių garsas nėra paspalvintas/paryškintas. Tokios kolonėlės atkuria įrašą taip, kaip to norėjo atlikėjas. Tačiau atsižvelgiant į patalpos akustines savybes ar kliento poreikius, yra begalė skirtingai skambančių kolonėlių kiekvieno stiliui. Pvz, jeigu patalpoje daug aukštą dažnį sugeriančių dauktų (kilimas, užuolaidos ir pan.), verta rinktis kolonėlės su kiek paryškintu aukštu dažniu, kad kompensuoti patalpos nuostolius.

Tuo tarpu namų kinui/filmams skirtos kolonėlės dažnai turi paryškintą aukštą bei žemą dažnį, kad efektų atkūrimas būtų įtikinamesnis ir galingesnis. Nors yra sakoma, jeigu kolonėlės gerai atkuria muziką, jos puikiai tiks ir kinui, tačiau dažniausiai filmus smagiau žiūrėti su ryškesnį garso braižą turinčiomis kolonėlėmis.

Lentyninės ar grindinės?

Renkantis garso kolonėles reikia įvertinti, kokio dydžio patalpoje jos bus naudojamos. Jeigu kambarys nėra didelis, muzikos klausymui dažniausiai užtenka ne tik nedidelių matmenų (ant lentynų ar stovų statomų), tačiau ir ne itin galingų kolonėlių. Didelės kolonėlės mažoje patalpoje gali suteikti nemalonius rezonansus, žemas dažnis gali būti užgožiantis ir netikslus. Tikėtina, kad garso lygį dažniausiai norėsis pamažinti, nes kolonėlių garsas po ilgesnio klausymo pradės varginti. 

Kai patalpa yra didesnė, apie 30m2 ar daugaiu, rekomenduojame rinktis didesnes, ant grindų statomas kolonėles. Dėl didesnio galingumo bei tūrio tokios kolonėlės daug geriau ir tolygiau užpildys patalpą kokybišku garsu. Taip pat dažniausiai tokiose kolonėlėse žemų dažnių garsiakalbių kiekis yra didenis, todėl ir žemo dažnio atkūrimas tampa sodresnis ir stipresnis. 

Kiti svarbūs parametrai

Kuo daugiau techninių parametrų bus įvertinta – tuo tikresnis galite būti, kad galiausiai bus rastos tokios kolonėlės, kurios geriausiai patenkina jūsų asmeninius poreikius. Žemiau pateikiame kelis niuansus, kuriems reikia skirti daugiausia dėmesio.

  • Dažnių diapazonas. Kuo jis platesnis, tuo kolonėlių kraštutinės dažnio atkūrimo ribos yra geresnės. Tačiau ne visada gražesni skaičiai popieriuje lemia geresnį garsą realybėje. Labai svarbu, kad dažnių atkūrimo juosta būtų kuo tolygesnė visame dažnių diapazone. Deja, tik retais atvejais gamintojas pateikia šį grafiką.
  • Jautrumas. Kolonėlių jautrumas lemia, kokį garso lygį pasiekia kolonėlė prie tam tikro kiekio galios. Dažniausiai gamintojai nurodo jautrumą prie 1W galios. Pvz. lyginant 87dB ir 90dB jautrumo kolonėles (su sąlyga, kad kiti parametrai vienodi), reikalingas galios kiekis išgauti tam pačiam garso lygiui, skirsis dvigubai. Taigi kuo jautresnės kolonėlės, tuo mažesnės galios stiprintuvo joms pakanka.
  • Pastatymo vieta. Renkantis kolonėles būtina įsivertinti, kur jas planuojate statyti. Daugelis kolonėlių turi gale įmontuotą fazoinvertorių. Tai ta anga, pro kurią išeina korpuse susikaupęs slėgis ir pro kurią girdimas žemas dažnis. Tokių kolonėlių negalima statyti prie pat sienos. Dažniausiai gamintojai rekomenduoja jas atitraukti bent 20cm, o kartais ir 50-80cm ar net daugiau, todėl reikia įvertinti ar turėsite tokią galimybę. Jeigu kolonėles norite statyti kuo arčiau sienos, tokiu atveju reikėtų rinktis su priekyje ar bent jau apačioje įmontuotu fazoinvertoriumi. Dar viena opcija - uždaro korpuso kolonėlės
  • Forma. Nors geriausią garsą gali suteikti klasikinės lentyninės ar gindinės koloėlės, kai kuriais atvejais jų pastatyti nėra kur. Tam yra sprendimų. Kolonėlės gali būti kabinamos ant sienos, įmontuojamos į lubas ar sienas ir kiekvienas iš šių variantų turi savų pliusų bei minusų. Į lubas montuojamas kolonėles dažniausiai rekomenduojame tik foniniam garsui, tačiau padarius tinkamai, tokia sistema neblogai tinka ir namų kinui. Muzikos klausymui rekomenduojame pakabinamas ant sienos ar įmontuojamas į sieną kolonėles. Turėkite omenyje, kad prie tokio tipo kolonėlių beveik visada yra reikalinga papildoma žemų dažnių kolonėlė.

Išsirinkti Jūsų poreikius atitinkančias ir Jūsų patalpai tinkančias kolonėles nėra taip paprasta. Rinkoje yra begalė skirtingai skambančių, skirtingo dizaino ir dydžio kolonėlių ir kiekvienos iš jų gali būti puikios, bet nebūtinai tiks Jūsų situacijai. Atsirinkus keletą tinkamų variantų, visada rekomenduojame juos pasiklausyti gyvai, nes garsas yra subjektyvu, o kiekvieno ausis yra skirtinga ir nebūtinai, kas patinka mums, patiks ir Jums. 

Jeigu norite sužinoti daugiau informacijos ar išsirinkti kolonėles, maloniai kviečiame užsukti į mūsų saloną ar susisiekti telefonu / el. paštu ir pasistengsime atsakyti į visus rūpimus klausimus.

sieninės garso kolonėlės

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis