Kolonėlių pragrojimas

Vieta: Bendros naujienos Data: Comment: 0 Hit: 5331

Kolonėlių pragrojimas - ką verta žinoti ir kodėl tai naudinga.

Dauguma audio ekspertų ir garso kolonėlių gamintojų teigia, kad kolonėles reikia pragroti, arba automobilistų terminais kalbant, padaryti apkatkę. Kaip ir visi mechaniniai prietaisai, taip ir garsiakalbiai turi judančias detales, kurios po kiek laiko pradeda judėti laisviau.

Garsiakalbyje yra du komponentai, kuriems pragrojimo periodas yra naudingas - tai garsiakalbio pakaba ir apatinė garsiakalbio dalis, vadinama voriuku (angl. spider).

Garsiakalbio pakaba (dažniausiai gaminama iš gumos ar porolono) yra dalis, kuri jungia išorinį garsiakalbio rėmą su garsiakalbio kūgio viršutine dalimi (paveikslėlis A). 

Voriukas jungia apatinę išorinę garsiakalbio rėmo dalį su apatine garsiakalbio kūgio dalimi (paveiklėlis B). Paprastai ši dalis būna paslėpta kolonėlės korpuse.

Tiek pakaba, tiek voriukas yra lankstūs ir kuo labiau jie yra laisvesni, tuo garsiakalbio atkuriamas garsas yra jautresnis. 

Yra keletas lengvų kolonėlių pragrojimo būdų. Jūs galite įsigyti nemažai kainuojančią įranga, tačiau tai nebūtina. 

Lengviausias ir žinoma maloniausias būdas - tiesiog klausyti muzikos įvairiu garsumu ir įvairiais dažnių diapazonais. Atsukus garso rankenėlę šiek tiek daugiau padėsite greičiau atpalaiduoti garsiakalbio medžiagas.

Ir, po maždaug 100 valandų klausymo, Jūsų kolonėlės bus pasiruošę atiduoti maksimalų savo potencialą.

Kuo ilgiau naudosite kolonėles, tuo labiau garsiakalbio pakaba ir voriukas atsipalaiduos.

Pastebėtina, kad ne visų garso kolonėlių garsas skirsis dramatiškai prieš ir po pragrojimo. Kai kurios pagerėja nežymiai, tačiau kitų skleidžiamas garsas gali pasikeisti iš esmės. Vienaip ar kitaip, yra didelė tikimybė, kad Jūs pajusite pagerėjimą.

O kokius metodus, muziką ar filmus Jūs nadojate pragrodi savoms kolonėlėms? Pasidalinkite patirtimi komentaruose

_____

Straipsnio šaltinis: https://www.klipsch.com/education/how-to-break-in-speakers

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis