Aukštos raiškos garsas

Vieta: Bendros naujienos Data: Hit: 3143

Kas yra aukštos raiškos garsas? Trumpai apie tai šiame mūsų straipsnyje.

Aukštos raiškos garso įrašai suteikia galimybę muzikos mylėtojams klausyti savo mėgstamų įrašų, kaip niekada iki šiol.

Kas yra aukštos raiškos įrašai?

Aukštos raiškos įrašai suteikia aukščiausią skaitmeninio garso kokybę išlaikant savo privalumus, kaip perkeliamumas ir pritaikymas pagal savo poreikius, kaip grojaraščių kūrimas ir pan. Aukštos raiškos įrašai suteikia klausytojui geresnį garso švarumą ir detalumą, negu MP3 failai ir kiti kompresuoti garso įrašai. Vieni populiariausių šiuo metų tokių įrašų formatų - FLAC, kurie jau yra plačiai paplitę. Taip pat yra dar aukštesnės raiškos, tačiau labai daug vietos užimantys ir dar mažai paplitę DSD failai, kurie prilygsta garso įrašų studijose įrašomam garsui.

Kokią girdimą naudą suteikia aukštos raiškos įrašai?

Aukštos raiškos įrašuose išlieka visos oriiginalaus įrašo detalės, instrumentų ir vokalų garsai bei tekstūros, kurie paprastai būna apkarpyti MP3 failuose ar internetinėje muzikoje. Kad įsivaizduoti geriau, galima garsą palyginti su vaizdu. Juk žiūrėti Full-HD raiškos įrašą yra visai kas kita, nei įprastinį SD kokybės, kurį transliuoja mūsų televizija. Tas pats galioja ir garso įrašams. 

Kokios įrangos reikia norint mėgautis aukštos raiškos įrašais?

Kuo geresnė garso atkūrimo įranga, tuo ryškesnė yra aukštos raiškos failų nauda, tačiau itin brangios audiofilinės įrangos tam nereikia. Tokiems įrašams atkurti reikalingos ausinės ar kolonėlės, garso stiprintuvas ir DAC (skaitmeninis-analoginis konverteris). Visi šie komponentai turi būti kokybiški ir kruopščiai suderinti norint maksimaliai išnaudoti aukštos raiškos failų teikiamas galimybes.

Ar yra galimybė klausyti aukštos raiškos įrašus tiesiogiai iš interneto?

Aukštesnė įrašų kokybė reikalauja didelio interneto pralaidumo, todėl šiai dienai dėl mažos paklausos populiariausi muzikos servisai dar neteikia tokios paslaugos. Tačiau internetinės muzikos tiekėjas Tidal pranešė planus, jog planuoja suteikti šią galimybę.

AUKŠTOS RAIŠKOS FAILŲ ATKŪRIMO ĮRANGA

Nešiojami aukštos raiškos įrašų grotuvai

Išmanieji telefonai, sugebandys sukaupti daug ir kokybiškai atkurti aukštos raiškos failus kolkas yra reti, tačiau specialūs grotuvai stipriai populiarėja. Vieni populiariausių pasaulyje yra FiiO nešiojami grotuvai, kurie atkuria audiofilinę garso kokybę. Priderinus kokybiškas ausines - tai būtų pats ekonomiškiausias sprendimas mėgautis aukščiausios kokybės muzika. FiiO grotuvus galite įsigyti internetu ar atvykę į mūsų saloną Kauno g. 31, Vilnius.

fiio aukstos raiskos grotuvai

Skaitmeniniai-analoginiai konverteriai (DAC)

Beveik visi šiuolaikiniai įrenginiai turi integruotą konverterį (DAC), kuris paverčia skaitmeninį signalą analoginiu, kuris toliau atkuriamas per kolonėles ar ausines stiprintuvo pagalba. Tačiau jeigu turite stiprintuvą, kuris neturi integruoto konverterio, Jums reikėtų jungti išorinį DAC'ą, kuris suteiks šį funkcionalumą. Išoriniai DAC įrenginiai paprastai būna kokybiškesni, negu stiprintuvai su integruotu DAC. Mes siūlome aukštos kokybės Musical Fidelity DAC įrenginius.

Premium ausinės ir ausinių stiprintuvai

Gerai suprojektuotos ir tiksliai atkuriančios garsą kolonėlės ar ausinės yra kritinis visos grandies elementas. Tai yra galutinis taškas, iš kurio sklinda garsas (neskaitant kambario akustikos ir susidariusių rezonansų). Premium ausinės, prijungtos prie kokybiško ausinių stiprintuvo, kurie paprastai turi ir gerą integruotą DAC'ą, yra puiki pradžia norint mėgautis visais aukštos raiškos failų teikiamais malonumais. 

Garso kolonėlės. Aktyvios ir pasyvios

Studijinio tipo garso kolonėlės su integruotais stiprintuvais gali puikiai atkurti aukštos raiškos įrašus, tačiau tradicinės pasyvios kolonėlės taip pat tam puikiai tinkamos, tačiau turi būti kruopščiai suderintos su išoriniu stiprintuvu prie kurio rekomenduojama pajungti išorinį DAC'ą. 

Stereo stiprintuvai / AV imtuvai

Dauguma namų kino stiprintuvų, dar vadinamų resyveriais ar AV imtuvais, šiais laikais gali būti prijungti prie vietinio tinklo, iš kurio galima pasiekti visus muzikos įrašus, patalpintus Jūsų kompiuteryje ar išoriniam kietajame diske. Namų kino stiprintuvas gali tarnauti ne tik, kaip aukštos raiškos garso atkūrimo įrenginys, tačiau ir sukurti tikrą 3D daugiakanalį garsą Jūsų namuose. 

Jeigu esate apsisprendę nekurti namuose daugiakanalės garso sistemos, visada rekomenduojame rinktis stereo stiprintuvą, kuris už tuos pačius pinigus muziką atkurs daug geriau, nei namų kino stiprintuvas. Jeigu stereo stiprintuvas neturi integruoto tinklo grotuvo, tuomet norint klausyti internetinės muzikos šaltinių, bus reikalingas išorinis tinklo grotuvas.

INTERNETINĖS AUKŠTOS RAIŠKOS MUZIKOS ĮRAŠŲ PARDUOTUVĖS

HDtracks
Acoustic Sounds SuperHiRez
Pono Music Store
Pro Studio Masters
Onkyo Music
iTrax
Channel Classics
eClassical
Gubemusic
Bleep

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Shopping Cart

Registruotis

Naujo vartotojo registracija

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite Arba Atkurti slaptažodį